Волинське товариство лікарів польського походження

 
 

Нашою головною метою є об'єднання лікарів польського походження Волині, підвищення їх професійної кваліфікації та етики, встановлення фахових і товариських контактів з польськими колегами та різними міжнародними медичними організаціями як у Польщі, так і у світі.

Невід’ємним завданням товариства є харитативна (благодійна) медична допомога старшим і одиноким людям польського походження Волині та іншим, особливо неімущим громадянам, які в ній потребують.

Важливим напрямком діяльності товариства є підтримка і популяризація польської культури і мови на теренах історичної Волині.

Товариство лікарів польського походження є доповненням, продовженням і поширенням діяльності товариств польської культури і мови серед громади лікарів Волинської і Рівненської областей.

Ми маємо надію і сподівання, що лікарі товариства матимуть можливість без перешкод проходити післядипломне навчання у клініках і вишах Польщі, приймати активну участь в національних і міжнародних конференціях і з’їздах в Польщі, регулярно отримувати польські медичні видання і застосовувати набуті знання і навички вдома. Все це не на один щабель підніме рівень медичної допомоги в нашому Північно-західному регіоні України.

Наша місія

Культурно-просвітницька діяльність лікарів польського походження  Волині нерозривно пов’язана з Товариством Польської Культури (ТПК) на Волині, яке було засновано в 1991 році. В різні часи діяльності товариства виникали ідеї створення польської медичної організації, проте тільки в 2009 році за ініціативи лікаря-невропатолога Сергія Прокоп’юка при Товаристві Польської Культури ім. Єви Фелінської було створено Коло лікарів польського походження. Головою Кола було обрано лікаря-проктолога Леоніда Пастрика.

Напрямок роботи Кола лікарів був зосереджений на медичній, навчальній  та полонійній тематиці. В роботі Кола згодом почали брали участь лікарі, які не були членами жодного з польских товариств Волині, і лікарі Товариства Польської Культури ім. Костюшки. Кількість лікарів, яких об’єднувала спільна ідея, таким чином збільшувалась.

В березні 2011 року, під час чергової ознайомчої поїздки лікарів Волині до Польщі, серед лікарів Кола виникла ідея створення окремої медичної полонійної організації Волині. Після тривалих роздумів і консультацій в листопаді 2011 року ініціативною групою лікарів було вирішено створити Волинське товариство лікарів польського походження.

Ініціативною групою було створено і розповсюджено серед лікарів медичних закладів Волині і Рівненщини Звернення про створення Волинського товариства лікарів польського походження. Ініціативна група повідомила про це Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку пана  Марека Мартінека та інших консулів і отримала підтримку.  Ініціативна група  звернулась з проханням до головного лікаря пана Івана Миколайовича Сидора про розміщення товариства у Волинській обласній клінічній лікарні і отримала також підтримку. Таким чином адреса товариства наступна: 43005, Україна, м. Луцьк, проспект Президента Грушевського, 21.

23 грудня 2011 року відбулась установча конференція Волинського товариства лікарів польського походження. На конференції були присутні 56 лікарів польського походження Волинської і Рівненської областей, які вирішили, ухвалили і одноголосно проголосували за створення товариства. Затверджено, ухвалено і одноголосно проголосовано за назву і статут товариства.

Обрано голову товариства (Сергій Прокоп’юк) і заступників голови товариства (Роман Трач по планово-організаційній роботі у Волинській області,  Віктор Беднарський по планово-організаційній роботі у Рівненській області, Ігор Галич по юридичних питаннях (Правник), Георгій Щурук по фінансових питаннях (Скарбник), Олександр Щурук по інформаційно-аналітичній роботі).

Обрано Раду товариства, до якої крім голови товариства і його заступників увійшли відомі лікарі Волині і Рівненщини: Ніна Поремська, Дмирто Струк, Віктор Дорецький, Володимир Колихан, Юрій Валецький, Ігор Мочарський, Олег Мізинець, Мар’яна Ярмолюк, Олег Куц, Олег Савчук. Обрано голову Ревізійної комісії (Ігор Галич) і членів ревізійної комісії (Руслан Жиленко, Олег Куц, Олег Савчук).

26 січня 2012 року в Головному управлінні юстиції у Волинській області  Волинське товариство лікарів польського походження  було зареєстровано  (Свідоцтво  № 755).    

Юридична назва організації стала наступною: Волинська обласна громадська організація «Товариство лікарів польського походження». На час реєстрації кількість членів товариства практично подвоїлась і становиить 98 лікарів.

Історія створення Волинського товариства лікарів польського походження

  1. Польське товариство отоларингологів та хірургів голови і шиї

  2. Товариство польських хірургів

  3. Польське кардіологічне товариство

  4. Польське товариство урологів

  5. Польське товариство ендокринологів

  6. Польське товариство дерматологів

  7. Польське терапевтичне товариство

  8. Польське товариство гінекологів

  9. Польське фармацевтичне товариство

  10. Польське алергологічне товариство

  11. Польське товариство анестезіологів

  12. Польське психіатричне товариство

  13. Польське товариство невідкладної медицини

  14. Польське стоматологічне товариство

  15. Польське гастроентерологічне товариство

  16. Польське неврологічне товариство

  17. Польське ангіологічне товариство

  18. Польське ревматологічне товариство

  19. Польське товариство легеневих хвороб

  20. Польське товариство нефрологічне

  21. Польське товариство онкологічної хірургії

  22. Польське товариство офтальмологічне

  23. Польське товариство телемедицини

  24. Польське товариство реабілітації

  25. Польське товариство хірургії кисті

  26. Польське флебологічне товариство

  27. Польське товариство паліативної медицини

  28. Польське педіатричне товариство

  29. Польське товариство онкології і гематології дітей

  30. Польське товариство судинних хірургів

  31. Польське товариство гематологів і трансфузіологів

  32. Польське товариство нейрохірургів

  33. Польське товариство епідеміологів та лікарів інфекціоністів

  34. Польське фтизіатричне товариство

Польські медичні товариства